Kollektiv Light - minier

17-11-2025 17:00 til 18-11-2025 08:00

Polarstjernen

Minier i Polarstjernen

Kollektiv Light for minier

Som I kan se I programmet afholder vi Kollektiv light mandag den 17. november. Natten hvor vi sover i hytten, ligesom de store spejdere gør en hel uge om året.
Spejdermødet er delt i to og er både for de der har lyst og må sove i spejderhytten og de der ønsker at tage hjem og sove i sin egen seng.

Vi starter med at alle laver mad og spiser sammen. Herefter går de der skal sove i hytten og får liggerunderlag og soveposen rullet ud.
Så hvis du ikke ønsker at sove i hytten skal du hentes kl. 19, og bare medbringe dit spisegrej.

Når de der sover i hytten har fået gjort klar til at sove og er kommet i poserne, sætter vi en film på, så vi stille og roligt kan falde i søvn.
Til jer der sover i hytten, skal I medbringe, hvad der står på den vedhæftede pakkeliste. 
Næste morgen bliver i vækket omkring kl. 6.00.
Så skal vi have pakket sammen og spist morgenmad. Herefter bliver I fulgt til jeres skoler af en leder.
Nogle er på gåben, nogle skal køres i bil, der kan være enkelte der har en cykel med.

Vi håber at nogle af jer har lyst til at deltage i Kollektiv Light og sove sammen med lederne i hytten.

Mange hilsner fra
Alle minilederne

Samlet antal pladser: 25
Ledige pladser: 21

Deltager


Spørgsmål

Jeg bliver og sover


Jeg kommer kun og spiser


Min skole hedder


Hensyn der skal tages - medicin eller andet

Hvor

Stenløsevej 68
Hjallese
5260 Odense S
Danmark
21741401
medlemssystem@polarstjernen.dk

Tidspunkt

Fra 17-11-2025 17:00
Til 18-11-2025 08:00

Arrangør

Polarstjernen