PLan 2014

12-10-2014 00:00 til 18-10-2014 00:00

Det Danske Spejderkorps

Læs mere om de forskellige kurser og DELTAGERBETINGELSERNE i MOVE (kursusmagasinet), der lige er kommet med bladpakken eller kan findes på dds.dk/uddannelse.

Sådan gør du:

  1. Tjek at din adresse, telefonnummer, fødselsdato og mail er rigtig registreret, så dit kursusteam kan komme i kontakt med dig. Din mail og telefonnummer kan du selv rette. Hvis adressen eller fødselsdatoen er forkert, skal du bede din gruppes medlemsansvarlige (som udgangspunkt er det gruppeleder eller kasserer) om at rette det.
  2. Under betaler vælger du din gruppes navn.
  3. Herefter kommer der en række spørgsmål, som du bedes svare på ALLE sammen, da det er relevante informationer til dit kursusteam.
  4. Derudover skal du vælge 3 kursusønsker. Du kan ikke vælge et kursussted, som du allerede har besøgt, selvom det har skiftet kursustype.Tilmeldinger med 3 kursusønsker fordeles først.
  5. Når du har udfyldt alle punkterne og markeret et kursus i 1.+ 2. + 3. prioritet, sætter du hak ved: ”Jeg har læst og forstået korpsets regler for tilmelding” og trykker på: ”Tilmeld”.
  6. Til slut får du et skærmbillede, hvor der øverst står: ”Bekræftelse.” Nedenunder står ”14600 PLan 2014 - Tilmeldingen er opdateret.”
  7. Du kan også se, at tilmeldingen er registreret i boksen til venstre under Min Side, der hedder tilmeldte kurser. Tjek hellere en ekstra gang - Det er ærgerligt at finde ud af for sent, at tilmeldingen ikke er gået igennem.
  8. Når du godkender prisen på tilmeldingen, vil den som udgangspunkt stå til 1.925 kr på alle kurserne.
    Prisen reduceres manuelt efterfølgende, hvis du er deltager på PLan 0, 1, 2 eller SøPLan.
  9. Tilmeldingen er først endeligt registreret, når din gruppeleder eller kasserer har været inde på Blåt Medlem og godkende betalingen af dit kursus.
  10. Hvis du gerne vil på kursus med nogle bestemte fra din gruppe, så skriv det under spørgsmålene i
    tilmeldingen senest den 3. september kl. 12.

Priser og datoer for kurserne

PLan 0 (d. 12. oktober - 17. oktober): Pris 1.425 kr

PLan 1 (d. 12. oktober - 18. oktober): Pris 1.525 kr

PLan 2 (d. 12. oktober - 18. oktober): Pris 1.525 kr

PLan 3 (d. 12. oktober - 18. oktober): Pris 1.925 kr

SøPLan 1 + 2 (d. 11. oktober - 18. oktober): Pris 1.825 kr

Der findes en mere detaljeret vejledning http://dds.dk/uddannelse/tilmelding-til-kurser .

Hvis du har spørgsmål er du altid velkommen til at kontakte:

Korpskontoret på tlf. 32 64 00 75 eller kursus@korpskontoret.dk .

Der er ofte venteliste til kurserne, så hvis I må melde fra, kan man ikke bare sende en anden spejder fra sin gruppe. Afbudsregler for PLan i uge 42 er følgende:

  • Ved afbud senest den 15. september - Kr. 100
  • Ved afbud den 16. september - 9. oktober opkræves den halve kursusafgift
  • Ved afbud fredag den 10. oktober eller senere opkræves hele kursusafgiften.
Pris: 1.925,00

Tilmelding til dette arrangement er lukket fordi arrangementet er startet

Hvor

Arsenalvej 10
1436 København K
Danmark
+4532640050
info@dds.dk

Tidspunkt

Fra 12-10-2014 00:00
Til 18-10-2014 00:00

Arrangør

Det Danske Spejderkorps